All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 / 12μm MCT IR Detector Cooled AD Module for Fast Integration
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
|---|---|
| High Sensitivity: | NETD≤20mK |
| Power Consumption: | 9W |
HD Cooled MWIR Infrared Detector Integrated into Security Camera
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
|---|---|
| Application: | System Integration |
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
Uncooled Infrared Camera Module 640x512 17μm for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
GAVIN330 MWIR Cooled Camera Modules 320x256 30μm Various Zoom Lens Options
| Detector Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Size: | 150x67x80mm |
| High Sensitivity: | ≤10mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module with Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
1280x1024 Uncooled LWIR Thermal Imaging Module for Surveillance Camera
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
MWIR Cooled Infrared Thermal Imaging Detector for Surveillance Camera
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
|---|---|
| Resolution: | 640x512/12μm |
| Application: | Security Monitoring |
Uncooled Thermal Surveillance Camera Module LWIR 640x512/17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
LWIR Infrared Thermal Surveillance Camera Module 640x512 9Hz 60Hz
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |

