All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
Uncooled LWIR Thermal Security Camera Module with 256x192 Resolution, 12μm Pixel Pitch, and Focus Free Design
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Focus Mode: | Focus Free |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Light & Flexible Uncooled Thermal Module with LWIR 640x512 / 12μm Infrared Detector Sensor
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size (mm): | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
Clear Thermal Imaging LWIR Uncooled Camera Core PLUG612 640x512/12μm
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
HgCdTe Cooled IR Detector MWIR 1280x1024 12μm Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
PLUG617 Uncooled Thermal Module with LWIR 640x512 / 17μm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Building Inspection IR Camera Module Thermal Imaging Core 640x512 / 17μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Size: | 44.5x44.5x36.6mm |
Elevated Skin Temperature Screening IR Camera Module
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Imaging Security Camera Core LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Security Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
640x512 / 17μm Infrared Camera Module Core with Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |

