All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
320x256/30μm Cooled IR Camera Module with 10mK NETD for Optical Gas Imaging
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | 10mK |
Portable Uncooled Thermal Imaging Camera with 120x90 Resolution and USB2.0 Interface for Industrial Vision
| Typical Power Consumption: | 150mW |
|---|---|
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
640x512/15μm Cooled IR Camera Module with 25mK NETD and 3.2-3.5μm Spectral Range for Optical Gas Imaging
| NETD: | 25mK (F1.5) |
|---|---|
| Style: | Cooled Infrared Module |
| Optional Lens: | Fixed Zoom |
Vanadium Oxide Uncooled IR Camera Core Typical NETD 40mK for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
RS046 MCT MWIR Camera Module 640x512 15μm Integrated Structure
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
640x512 15μm Cooled Camera Modules RS058 T2SL LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
25mK Cooled Camera Modules High Sensitivity For Long Range Detection
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
EYAS330 MWIR Cooled Camera Modules Infrared Camera Core 320x256/30μm
| Size: | 142x58.5x71mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
Cooled Thermal Module With 640x512 / 15μm MCT MWIR Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512 / 15μm For Long Range Detection
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |

