All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
VOx Uncooled Infrared Camera Module 400x300 / 17μm Rapid Development
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm Thermal Security Camera Core with LWIR Uncooled Infrared Detector
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300/17μm |
640x512/12μm Drone Infrared Camera Module for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Stable Performance iSE1212 Uncooled Infrared Thermal Imaging Module with 1280x1024 Resolution and 12μm Pixel Size
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Flexible Uncooled Thermal Imager Module Core with LWIR 640x512 / 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size (mm): | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera RS058 for Visualizing Invisible VOCs
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| Detector Resolution: | 320x256 |
Plug in Uncooled Thermal Imaging Camera Module 640x512 for ADAS
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
640x512 12μm Infrared Camera Core With 25mm Lens for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
T2SL Integrated Dewar Cooler Assembly Dual Band Cooled IR Detector
| Resolution: | 320x256 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 30μm |
| Stable Power Consumption: | <9W |

