All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
OEM MWIR Cooled Camera Module With MCT 1280x1024 12um Infrared Detector
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
50pin HRS Interface Uncooled Thermal Imaging Camera Core for Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
LWIR Thermal Module With 640x512 Resolution Uncooled Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 400x300/17um with Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Imaging Camera Module 640x512 17μm for Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
HD 1280x1024 12μm Cooled IR Detector
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
PLUG-R Uncooled LWIR Radiometric Infrared Camera Module with Thermography
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz |
| NETD: | <30mK |
Drone Infrared Camera Module for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Camera Module 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch for Surveillance Security
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 12μm Uncooled Thermal Imaging Camera Module with Shutterless Operation for Firefighting
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Digital Zoom: | 1x/2x/4x/8x |

