All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
LWIR Uncooled Thermal Module 384x288 17μM For Medical Thermal Image Screening
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Imaging Camera Module 640x512 17μm for Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
640x512/12μm Uncooled Infrared Camera Core Tiny Size for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Infrared Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm Lens
| Resolution: | 640×512 |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
Uncooled LWIR Camera Module Core 640x512 / 17μm Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Wafer Level Packaging Uncooled Infrared Detectors LWIR Industrial IR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
GAVIN330 MWIR Cooled Thermal Imager Module High Reliability 320x256/30μm
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Material: | MCT |
| NETD: | ≤10mK |
LWIR 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Focus Free Infrared Camera Module for Security
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Spectral Range: | 8~14μm |
384x288 17um Infrared Camera Core For Medical Thermography
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

