All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Infrared Thermal Camera Module Core 640x512 / 17μm for Industrial Thermography
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR FPA 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Frame Rate: | 25Hz |
400x300 17um LWIR Uncooled Thermal Camera Module for Smart Monitoring
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
UAV and Drone Thermal Camera Module Uncooled Lightweight 640x512/12μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Typical Uncooled Thermal Camera Module 640x512 30Hz NETD 40mk for Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MWIR Cooled Thermal Camera Module with 320x256/30μm Pixel Size for CO₂ Gas Leaks Detection
| Spectral Range: | 4.2±0.1μm~4.4±0.1μm |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Cooling Time (23 ℃): | ≤8min@12V |
Stable Infrared Thermal Camera Module Core 640x512/17μm for Firefighting Rescue
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
High Sensitivity Infrared Thermal Camera Module Core NETD <30mk
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
Uncooled Infrared Thermal Camera Module Core 640x512 for Industrial Thermography
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
Light Weight Uncooled Infrared Thermal Camera Module 256x192/12μm
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |

