All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Body Temperature Screening Uncooled Thermal Camera Module 384x288 17μM
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Industrial Grade 1280x1024 12μm Thermal Camera Module With High Temperature Range
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Camera Module With Temperature Measurement Range of -20℃~150℃/0~550℃
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Optimized SWaP-C iLC212 Thermal Camera Module with 3.2mm Lens
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Surveillance Uncooled Thermal Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
1280x1024 LWIR Thermal Camera Module With 30mm - 180mm Zoom Lens
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
Uncooled Thermal Camera Module 1280x1024 12μm for Security & Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
LWIR Uncooled Thermal Camera Module With Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
Industrial Thermography LWIR Thermal Camera Module Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
640x512 17μm Infrared Thermal Camera Module Core for Industrial Thermography
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |

