All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Cooled 640x512 15μm LWIR Infrared Detector Integrated Into EO-IR Systems
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
30mK Uncooled Infrared Detectors 50Hz 60Hz for Security / Monitoring
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
EO-IR Systems Integrated LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
External Electronics Split Integrated Dewar Cooler Assembly Small Size
| Cooling Power: | (@100K@20℃)>400mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <3.5W (130mW@100K@20°C) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |

