All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Clear Imaging Drone Thermal Camera Module Uncooled LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
120×90 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled LWIR Thermal Camera Module with Universal Control Interfaces
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 50°/1.6mm |
| Output Data: | 14bit Raw |
Uncooled 256x192 12μm Radiometric Infrared Thermal Camera Module for AIoT
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| NETD: | ≤45mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Uncooled Thermal Camera Module with Various Intelligent Image Algorithm
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
SWaP-C LWIR Thermal Camera Module 640x512 12μM For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Long Wave Thermal Camera Module 640x512 with 9.1mm Lens For Unmanned Aerial Vehicles
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512 Thermal Camera Module 12μm Typical NETD 40mk For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256x192/12μm LWIR Thermal Camera Module Core Uncooled for Thermography
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 70mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module 256x192 / 12μm For AIoT
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
Stable Infrared Thermal Camera Module Core 640x512/17μm for Firefighting Rescue
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |

