All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
High Sensitivity Thermal Camera Module 320x256 / 30μm MCT MWIR Cooled
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 1~200Hz Adjustable |
| Size: | 142x58.5x71mm |
Uncooled LWIR 1280x1024 Thermal Camera Module For Thermal Security Camera
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
High Sensitivity VOx LWIR Thermal Camera Module Uncooled 1280x1024/12μm
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Camera Module 400x300 / 17μm with Clear Thermal Imaging
| NETD: | <30mK |
|---|---|
| Weight: | ≤77g |
| Type: | Uncooled Camera Module |
Cost-effective Uncooled LWIR 256×192/12μm Thermal Camera Module for Mobile Terminal
| Type: | Portable Thermal Camera |
|---|---|
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
PLUG612 Thermal Camera Module Uncooled VOx LWIR 640x512/12μm for Surveillance Camera
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
Dongle-sized 120×90 Resolution Thermal Camera with USB2.0 Interface for Mobile Devices
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Typical Power Consumption: | 150mW |
Firefighting Thermal Camera Module Uncooled LWIR Thermal Module 640x512/12μm
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
Uncooled Thermal Camera Module LWIR 640x512 17μm for Security
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Camera Module 640x512 12μM Long Wave Infrared
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

