All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Large Array FPA Thermal Camera Module 1280x1024 12μm for Security & Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
High Sensitivity Cooled Camera Modules 25mK With Horizontal Image Direction
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
PLUG-R Series Infrared Camera Core Uncooled Thermal Camera Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~550℃ |
| NETD: | <30mK |
LWIR Thermal Camera Module Uncooled Horizontally 30mK for ADAS
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
400x300 17μm LWIR Thermal Camera Module Uncooled with Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
256x192/12μm Thermal Camera Module Core Uncooled LWIR for Thermography
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 70mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm LWIR Thermal Camera Module Uncooled with Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
RS058 Cryocooler Cooled Thermal Camera Module T2SL LWIR 640x512 / 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
400x300 17μm Infrared Thermal Camera Module with Temperature Measurement
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Elevated Skin Temperature Screening Thermal Camera Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

