All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
HD Cooled MWIR Infrared Detector Integrated into Security Camera
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
|---|---|
| Application: | System Integration |
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
Non Invasive Infrared Camera Core for Thermal Imaging System Medical Diagnosis
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MWIR Cooled Thermal Module 640x512 / 15μm for Electro Optical Infrared System
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
55mm Lens Optical Gas Imaging Camera Core with 320x256 Resolution for Flame Penetration in High-Temperature Environments
| Optional Lens: | 23mm/55mm |
|---|---|
| Style: | Cooled Infrared Core |
| Resolution: | 320x256/30μm |
Lightweight Uncooled Infrared Camera Core 8~14μm for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MCT MWIR Cooled Thermal Module 15μm 640x512 for Multi Sensor Payload
| Size: | 125x92x67mm |
|---|---|
| Weight: | ≤650g |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
MCT MWIR Infrared Detector Cooled Thermal Module 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
640x512 15μm MCT MWIR Cooled Module Fast Integration RoHS Approved
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
MWIR Cooled Infrared Thermal Imaging Detector for Surveillance Camera
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
|---|---|
| Resolution: | 640x512/12μm |
| Application: | Security Monitoring |
Accelerator For Cooled Infrared Detector 640x512 Cooled AD Module
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryocooler: | RS058 |
| NETD: | ≤17mK |

