All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
LWIR Cooled Infrared Detector with 320x256 Resolution and 30μm Pixel Size for SF6/NH3 Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 10.3±0.1μm~10.9±0.1μm |
|---|---|
| Cooling Time (23 ℃): | ≤7min@24V |
| Detector Resolution: | 320x256 |
MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera with 640x512/15μm for High Sensitivity Gas Leak Detection
| Digital Video: | USB3.0/GigE/MIPI |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
640x512/12μm FPA Uncooled Infrared Detector Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LFM330Z6 320x256/30μm 10mK NETD Infrared Camera Core for Gas Leakage Detection
| Type: | Optical Gas Imaging Thermal Module |
|---|---|
| Wave Band: | Mid Wavelength |
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
400x300 / 17μm Uncooled Infrared Detector For Surveillance Camera
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 30x19.8x7.32mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |
High Sensitivity VOx Thermal Sensor 400x300 / 17μm for Harsh Environments
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 30x19.8x7.32mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |
Cooled Optical Gas Imaging MWIR Infrared Camera Core with 320x256/30μm for Measurement through Flames
| Function: | Measurement Through Flames |
|---|---|
| Focal Length: | 23mm/55mm |
| Detector Resolution: | 320x256 |
Cooled 320×256/30μm OGI Infrared Camera Core for Measurement through Flames with 23mm/55mm Lens
| Spectral Range: | 3.8±0.1~4.1±0.1μm |
|---|---|
| Function: | Measurement Through Flames |
| NETD: | 20mK (F3) |
Portable Uncooled Thermal Imaging Camera with 120x90 Resolution and USB2.0 Interface for Industrial Vision
| Typical Power Consumption: | 150mW |
|---|---|
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Cooled Optical Gas Imaging Camera 320x256 / 30μm RoHS Certificate
| Sensor: | IR Sensor |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 320x256 / 30μm |

