All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Petrochemical Industry Infrared Gas Leak Detection Camera With 23mm Lens
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
1280x1024/12μm Uncooled Infrared Module for Ultra Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
320x256/30μm MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera for Visualizing Gas Leaks
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| Detector Resolution: | 320x256 |
320x256/30μm Cooled Infrared Module for Petrochemical Industry Gas Leak Detection
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | 10mK |
Cooled Optical Gas Imaging Camera with 320x256/30μm and 10mK NETD for Gas Leak Detection
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Stable Power Consumption (23 ℃): | ≤10W |
| Spectral Range: | 4.2±0.1μm~4.4±0.1μm |
55mm Lens 640x512/15µm Cooled Infrared Module for VOCs Gas Leak Detection Optical Gas Imaging
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
|---|---|
| Style: | Cooled Infrared Module |
| Size: | 71mm×72mm×52mm |
VOx Uncooled Infrared Detector 400x300 for Thermographic Camera
| Resolution: | 400x300 |
|---|---|
| Pixel Size: | 12μm |
| NETD: | <30mK |
384x288 Infrared Thermal Module 17um For Measuring Human Skin Temperature
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MWIR 320x256/30µm Optical Gas Imaging Camera Core for Handheld Thermal Imager
| Spectral Range: | 3.8±0.1~4.1±0.1μm |
|---|---|
| Style: | Cooled Infrared Module |
| Weight: | ≤680g |
320x256/30μm Cooled MWIR Thermal Imaging Detector with 10mK NETD for VOCs Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
|---|---|
| Detector Resolution: | 320x256 |
| Pixel Size: | 30μm |

