All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Infrared Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm Lens
| Resolution: | 640×512 |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
15μm 640x512 MCT MWIR Camera Core Cooled Infrared Detector Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryocooler: | RS058 |
| NETD: | ≤17mK |
Uncooled Thermal Security Camera Core MegaPixel Plug Series
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Fast Integration Cooled IR Camera Core EYAS1212 Mega Pixel 1280x1024 / 12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512 / 15μm For Long Range Detection
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Camera Core 640x512 12um for Forest Fire Prevention
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
DVP LVDS USB2.0 interfaces Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Fully Optimized SWaP-C Uncooled Microbolometer Camera Detector 256x192 / 12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Type: | Microbolometer |
384x288 17μm Vehicle Mounted Thermal Imaging Camera System N-Driver Series
| Resolution: | 384x288 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

