All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
RS058 / RS046H MWIR MCT Infrared Detector for Long Range Surveillance
| Resolution: | 320x256/30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤9mK (F2); ≤15mK (F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
800x600 17μm Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging & Thermography
| Resolution: | 800x600 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 35x25x7.4mm |
1280x1024 / 12μm Uncooled FPA Detector for Thermal Surveillance Camera
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50/60Hz |
High Sensitivity Cooled Infrared Detectors with RS058 Cryo Cooler
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Long Wavelength: | 7.7~9.5 (LW) |
640x512 15μm Cooled Infrared Detector Module Integration
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
1280x1024 / 12μm MCT IR Detector Cooled AD Module for Fast Integration
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
|---|---|
| High Sensitivity: | NETD≤20mK |
| Power Consumption: | 9W |
320x256/30μm Pixel Size MWIR Cooled Infrared Detector with 10mK NETD for Optical Gas Imaging
| Pixel Size: | 30μm |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| NETD: | 10mK (F1.5) |
1280x1024 12μm Megapixels Cooled FPA Detector High Sensitivity
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Accelerator for 320x25 30μm MCT MWIR Cooled Infrared Detector Fast Integration
| Resolution: | 320x256 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
Uncooled Long Wave Infrared Sensors 400x300 17μm Vanadium Oxide Material
| Resolution: | 400x300 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Type: | Microbolometer |

