All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Uncooled FPA Thermal Detector Camera 50Hz For Security Monitoring
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 / 15μm MCT MWIR Cooled Thermal Module for Multi Sensor Payload
| Size: | 125x92x67mm |
|---|---|
| Weight: | ≤650g |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
Fast Integration MCT MWIR Cooled Thermal Module Into Drones 50Hz/100Hz
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
50pin HRS Interface Uncooled Thermal Imaging Camera Core for Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
640x512 12μm Infrared Camera Core With 25mm Lens for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MWIR Cooled Thermal Module 640x512 15μm for Electro Optical Infrared System
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Vanadium Oxide Uncooled IR Camera Core Typical NETD 40mK for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300/17μm Uncooled Thermal Imaging System For Human Fever Screening
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
ISO9001 Uncooled Infrared Camera Core IP67 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
iMC212 Uncooled Infrared Module with 256x192 Resolution and 300mW Power Consumption for Mobile Device Integration
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR Focal Plane Array |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz |

