All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Affordable Smartphone Attachment Thermal Imaging Camera with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size Wafer-Level-Package
| Detector Type: | Uncooled Focal Plane Array Microbolometer |
|---|---|
| Detector Package: | Wafer-level-package |
| Resolution: | 120×90 |
Miniature VOx FPA Thermal Imaging Camera Core 120x90 / 17μm
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| NETD: | ≤60mK |
| Resolution: | 120x90 |
12μm Pixel Pitch LWIR Camera with VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink Extension Components
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
OEM Small Size Uncooled LWIR Thermal Imaging Core 256x192/12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled Thermal Module With 640x512 / 15μm MCT MWIR Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
384x288 17um Infrared Camera Core For Medical Thermography
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512/12μm Uncooled Infrared Camera Core Tiny Size for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Module With 640x512 Resolution Uncooled Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Fast Integration Cooled IR Camera Core EYAS1212 Mega Pixel 1280x1024/12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |

