All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
640x512 Thermal Imaging Module Integrated Into Drones for Inspection
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| Type: | Thermal Camera For Drone |
| NETD: | ≤40mK |
100Hz Frame Rate MWIR Thermal Imaging Module Cooled HgCdTe 640x512/15μm
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
Thermal Camera Core 4V-6V VPC/USB3.0/GigE/Cameralink 44.45mm×44.45mm×26mm
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Uncooled Thermal Imaging Module 256x192 / 12μm for Security Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Sharp Thermal Imaging LWIR Infrared Camera Module 640x512 12μm For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 / 17μm Infrared Camera Module Core with Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |
Flexible Uncooled Thermal Security Camera Module With LWIR 640x512 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size: | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
iLC212 Uncooled LWIR Infrared Thermal Module 256x192 for Security Thermal Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core 400x300 17μm for Building Inspection
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Camera Module LWIR 640x512 17μm for Security & Monitoring
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |

