All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Uncooled LWIR 256x192 / 12μm Thermal Security Camera Module
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Weight: | 8.9g±0.5g (including 3.2mm Lens) |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG-R Uncooled LWIR Radiometric Infrared Camera Module with Thermography
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz |
| NETD: | <30mK |
EYAS330 MWIR Cooled Camera Modules Infrared Camera Core 320x256 30μm
| Size: | 142x58.5x71mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
Uncooled Micro LWIR Thermal Camera Core 256x192 12μm with 3.2mm Lens
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
384x288/17μm Vehicle Mounted Thermal Camera with Intelligent Alarm
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
384x288 17μm Vehicle Mounted Thermal Camera with Intelligent Alarm
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG612R Uncooled Drone Thermal Camera Core for Firefighting Rescuse
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Drone Infrared Camera Module for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Pocket-sized Uncooled Infrared Camera Module with 120×90 Resolution 12μm Pixel Size and USB2.0 Interface
| Type: | Pocket-sized Infrared Camera |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | 150mW |
| Lens (HFOV/FL): | 50°/1.6mm |
Infrared Cooled Camera Modules 320x256 30μm With 55mm Fixed Zoom Lens
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |

