All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
1280x1024 12μm Cooled IR Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
LWIR 400x300 Thermal Imaging Security Camera Module Uncooled
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
VOx Uncooled infrared Camera Module LWIR High Resolution 1280x1024
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Long Range Monitoring IR Cooled Camera Module Core 1280x1024 12μm
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
High Sensitivity Thermal Security Camera Uncooled Infrared Module
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |

