All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Light Weight 120x90/17μm Thermal Camera Core for Human Body Temperature Measurement
| Resolution: | 120x90 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
Long Wave Thermal Imaging Module With 640x512 12µm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Enhanced Clarity and Precision HD 1280x1024 Thermal Camera Core
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Clear Imaging Drone Thermal Camera Module Uncooled LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled VOx Thermal Imaging Module with High Temperature Accuracy ±2℃
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
All Weather Surveillance Cooled MWIR Camera Module 1280x1024 12μm
| Used For: | Surveillance Camera |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
HD Cooled Thermal Imaging Module 1280x1024 12μM Long Range Monitoring
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Cooled Thermal Camera Core 1280x1024 For High Speed Target Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
1280x1024 12μm Cooled Camera Modules Cores
| Technology: | MCT / HgCdTe |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
400x300 / 17μm Thermal Camera Core Integrated in Thermal Security Camera for Surveillance
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Resolution: | 400x300 / 17μm |

