All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Uncooled Thermal Infrared Surveillance Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Imaging Module 256x192/12μm for Security Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Surveillance LWIR Camera Module 640x512 8~14μm LW
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled LWIR Camera Module Core 640x512 / 17μm Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
320x256/30μm Cooled Camera Modules With 55mm Lens VOCs Gas Leak Detection
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
Mini Thermal Camera Core Uncooled FPA Infrared Camera Module 256x192/12μm with Thermography
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
GAVIN330 MWIR Cooled Thermal Imager Module High Reliability 320x256/30μm
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Material: | MCT |
| NETD: | ≤10mK |
Uncooled LWIR 256x192 / 12μm Thermal Security Camera Module
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Weight: | 8.9g±0.5g (including 3.2mm Lens) |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Compact LWIR Drone Thermal Camera Uncooled 640x512 For Firefighting
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera 384x288 17μM For Body Temperature Screening
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

