All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
EYAS330 MWIR Cooled Camera Modules Infrared Camera Core 320x256/30μm
| Size: | 142x58.5x71mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
N-Driver Vehicle Mounted Thermal Camera Uncooled 384x288 / 17μm
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
EYAS330 MWIR Cooled Camera Modules Infrared Camera Core 320x256 30μm
| Size: | 142x58.5x71mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
Radiometric Uncooled Thermal Imaging Module 640x512 Spectral Range 8~14μm for Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Surveillance Camera Module LWIR 640x512/17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
320x256/30μm Cooled IR Camera Module with 10mK NETD for Optical Gas Imaging
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | 10mK |
640x512 / 12µm UAV Thermal Camera Core for Unmanned Aerial Vehicles
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled Thermal Camera Core 320x256 Resolution 30μm Pixel with RS058 Cryo Cooler
| Detector Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| High Sensitivity: | ≤10mK |
| Technology: | MCT/HgCdTe |
Uncooled LWIR Infrared Thermal Imaging Module 640x512 / 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Portable 120×90/12μm Wafer-level Infrared Camera Module for Temperature Screening
| Type: | Plug-in Thermal Imaging Camera |
|---|---|
| Infrared Camera Detector: | Uncooled LWIR FPA 120x90/12μm |
| Spectral Response: | 8~14μm |

