All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
LWIR VOx Microbolometer Uncooled Infrared Detector 400x300/12μm for Thermography
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
67g Infrared Detector 8μm-14μm Spectral Range
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
640x512 12μm Uncooled Infrared Detector LWIR Infrared Imaging Sensor
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Mini Uncooled Infrared Detectors 400x300 / 12μm
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Type: | Microbolometer |
1280x1024 12μm Cooled Infrared Detector with Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Wafer Level Packaging Uncooled Infrared Detectors LWIR Industrial IR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
Flexible MWIR Cooled Infrared Detectors With RS046H Split Stirling Cooler
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
RS079 750mW Integrated Dewar Cooler Assembly Built In Drive Electronics
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>750mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <12W (550mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
HgCdTe Cooled IR Detector MWIR 1280x1024 12μm Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
15μm 640x512 MWIR Infrared Detector Cooled for Remote Monitoring System
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |

