All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
High Sensitivity MCT MWIR Infrared Camera Core With Proximity Board
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
High Sensitivity MCT MWIR Camera Core 640x512 For Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Tiny Size Uncooled Infrared Camera Core 40mk 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Miniature VOx FPA Thermal Imaging Camera Core 120x90 / 17μm
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| NETD: | ≤60mK |
| Resolution: | 120x90 |
MCT MWIR Infrared Detector Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Customized Uncooled Thermal Imaging Camera Core 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
15μM 640x512 MCT MWIR Cooled Thermal Module With Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryocooler: | RS058 |
| NETD: | ≤17mK |
Ceramic Packaged LWIR Thermal Module for Sharp & Clear Imaging & High Accuracy Temp. Measurement
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MCT MWIR Camera Core High Sensitivity With Proximity Board
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
320x256 Resolution 60Hz Frame Rate 20mK NETD Cooled Optical Gas Imaging Thermal Module for Gas Leak Detection
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Spectral Range: | 10.3±0.1μm~10.9±0.1μm |
| Frame Rate: | 60Hz |

