All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 400x300/17um with Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG617 Uncooled Thermal Module with LWIR 640x512 / 17μm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
384x288 17μM Uncooled Thermal Module Fast Integration For Health Diagnosis
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled Thermal Module 384x288 17μM For Medical Thermal Image Screening
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Gas Leakage Detection Thermal Camera Core with 320x256/30μm and 10mK NETD Optical Gas Imaging Infrared Detector
| Type: | Optical Gas Imaging Thermal Module |
|---|---|
| Wave Band: | Mid Wavelength |
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
High Accuracy 256×192/12μm Pixel Size Uncooled Thermal Imaging Module for Temperature Measurement
| Infrared Detector: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Type: | Uncooled Thermal Module |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 1280x1024/12μm With Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| Spectral Range: | 8~14μm |
| NETD: | <30mK |
Long Wave 640x512 12μm Uncooled Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Infrared Camera Core 1280x1024/12μm for High Stability Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Fast Integration Cooled IR Camera Core EYAS1212 Mega Pixel 1280x1024 / 12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |

