All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
320x256 Resolution MWIR Infrared Detector with 30μm Pixel Size for Cooled Optical Gas Imaging Camera
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| NETD: | 10mK (F1.5) |
| Weight (g): | ≤600g |
Cooled Thermal Module Camera Core 1280x1024 12μM High Thermal Sensitivity
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
MWIR Cooled Thermal Module 1280x1024 With Continuous Zoom Lens 37.5~750mm/F4
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
LWIR 400x300 Thermal Imaging Security Camera Module Uncooled
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Security Camera Module 400x300
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
RS422 99.5% Pixel Rate Cooled Ir Detector Module Core 1280x1024 12μM
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Long Range Detection Cooled IR Detector Module Core 1280x1024 12μM
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Uncooled Infrared Thermal Security Monitoring Camera Module With Optional Lens
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |

