All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Ultra Compact Uncooled Thermal Module With 9.1 / 13 / 19mm Lens
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Plug-in 256×192/12μm Uncooled Thermal Imaging Module with USB2.0 Interface and 25Hz Frame Rate for Fast Integration
| Infrared Detector: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
Fully SWaP 256×192/12μm Infrared Camera Module with 300mW Power Consumption and USB2.0 Interface for Security Monitoring
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
|---|---|
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
| Infrared Detector: | Ucooled LWIR FPA 256×192/12μm |
320x256 Resolution 10.3-10.9μm Spectral Range 20mK NETD Cooled Thermal Imaging Module for Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 10.3±0.1μm~10.9±0.1μm |
|---|---|
| Detector Resolution: | 320x256 |
| Communication: | Standard: USB2.0/LV-TTL; Optional: RS422/CAN/USB3.0/GigE |
Stable Performance Uncooled 1280x1024 12μm Infrared Thermal Imaging Module
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm Thermal Camera Core Thermal Imaging Fever Screening System
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera for Fever Detection with LWIR 400x300 / 17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Infrared Camera Module 256×192/12μm Pixel Size for Consumer Electronics
| Lens(HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
|---|---|
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
| Spectral Response: | 8~14μm |
LWIR Uncooled 640x512 12μm Thermal Imaging Module for Personal Night Vision
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Definition Uncooled VOx Thermal Imaging Module for Industrial Thermography
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

