All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
ARM SDK Uncooled Infrared Camera Core 640x512 14um Serial Port Controlled
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM Small Size Uncooled LWIR Thermal Imaging Core 256x192/12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Spectral Range: | 8~14μm |
N-Driver384 Night Vision Infrared Camera Module 384x288 for Safe Driving
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
25mm Lens Uncooled LWIR Thermal Module 640x512 12μm for Outdoor Detection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR 256x192 12um FPA Tiny Infrared Microbolometer Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
15μm 640x512 MCT MWIR Cooled Thermal Module With Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryocooler: | RS058 |
| NETD: | ≤17mK |
Cooled Thermal Module 640x512 / 15μm With Continuous Zoom Lens 60~240mm/F4
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
LWIR Infrared Thermal Surveillance Camera Module 640x512 9Hz 60Hz
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Fast Integration MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
RS232 Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

