All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
LWIR Uncooled Thermal Camera Core 640x512 17μm for Firefighting and Rescue
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
640x512 12µm Uncooled Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Manual 4V~6V Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
640x512 12um Thermal Imaging Module 8μm To 14μm NETD <40mK
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
|---|---|
| Frame Rate: | 50Hz |
| Extension Components: | VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink |
High Resolution 1280x1024 12μm MCT MWIR Cooled Infrared Camera Module
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
1280x1024 12μm Cooled IR Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
HD LWIR Thermal Camera Core 640x512 / 12μm for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ultra-Compact 256×192 Resolution 12μM Pixel Size Plug-In Thermal Camera Infrared Camera Module
| NETD: | ≤50mK |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
Thermal Camera Core Cooled IR Camera Module 320x256/30μm for Gas Leak Detection
| Type: | Gas Leakage Detection |
|---|---|
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
| Size: | 155x67x80mm |
OEM Cooled Camera Module With MWIR MCT 1280x1024 12um Infrared Detector
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |

