All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
VOx Thermal Camera For Fever Detection, LWIR Camera Core 400x300 / 17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512 / 12μM Thermal Imaging Camera Module For UAV / Drone Payloads
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled Thermal Camera Core 320x256 30μm for VOCs Gas Leak Detection
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
Uncooled LWIR Drone Thermal Camera 640x512 12μm for Firefighting & Rescue
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Infrared Cooled Camera Modules 320x256 30μm With 55mm Fixed Zoom Lens
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
LWIR Thermal Camera Core Uncooled 400x300 for Building HVAC Security
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
OEM LWIR Thermal Camera core Uncooled 400x300 17μm With Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
Building Inspection IR Camera Module Thermal Imaging Core 640x512 / 17μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Size: | 44.5x44.5x36.6mm |

