All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Large Array Uncooled Thermal Camera Core 1280x1024 12μm for Security Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Infrared Thermal Surveillance Camera Module 640x512 9Hz 60Hz
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
TWIN612 Thermal Imaging Module Sharp & Clear Images with ±2℃ or ±2% Accuracy
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm Compact COIN Series Uncooled Thermal Camera Core
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| Temperature: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
| NETD: | <40mK |
RS046 MCT MWIR Camera Module 640x512 15μm Integrated Structure
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
1280x1024 12μm Cooled IR Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Uncooled Thermal Imaging Camera Module 640x512 17μm for Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
Stable Performance Thermal Camera Core Uncooled 640x512 / 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |
CB360 Miniature Thermal Camera for Fever Detection with 120x90/17μm SDK Interface
| Resolution: | 120x90 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
Vehicle Mounted Night Vision IR Camera Thermal Camera Core 384x288 / 17μm
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

