All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
640x512 12µm UAV Thermal Camera Core for Unmanned Aerial Vehicles
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
Uncooled LWIR 640x512 / 12μM Thermal Imaging Module For Smart Breeding
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled VOx Thermal Camera For Fever Detection
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM Uncooled Thermal Imaging Module with LWIR 640x512 12μm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Manual Focus Thermal Camera Core with 640×512 Resolution 8μm to 14μm Spectral Range
| Focus: | Manual |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Uncooled Focal Plane Arrays Thermal Camera Core 50Hz Frame Rate 67g
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
| Resolution: | 640×512 |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal Lens 19mm/24mm
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50Hz |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
Cooled HgCdTe MWIR Camera Module 640x512/15μm for Handheld Thermal Cameras
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | MCT |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
320x256/30μm Thermal Camera Core Cooled IR Camera Module for Gas Leak Detection
| Type: | Gas Leakage Detection |
|---|---|
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
| Size: | 155x67x80mm |
PAL/NTSC Uncooled Thermal Camera Core With 1~8X Continual Zoom
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |

