All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled microbolometer camera detector ] match 106 Products.
Flexible Uncooled Thermal Security Camera Module With LWIR 640x512 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size: | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
Plug-in Thermal Imaging Camera with 120×90/12μm Uncooled VOx Microbolometer and Focus Free ≤50mK NETD
| NETD: | ≤50mK |
|---|---|
| Infrared Sensor: | 120×90/12μm |
| Focus Mode: | Focus Free |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module With 640x512 12μM Clear Imaging
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx Thermal Camera Module Uncooled 640x512 Resolution 12μm Pixel Pitch for Outdoor Observation
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
9.1mm Lens Uncooled Thermal Imaging Module 30Hz 640x512 12μm for Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Infrared Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm Lens
| Resolution: | 640×512 |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
Flexible Uncooled Thermal Imager Module Core with LWIR 640x512 / 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size (mm): | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
Medical Thermal Imaging Infrared Camera Core 384x288 17um
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Camera Module With Temperature Measurement Range of -20℃~150℃/0~550℃
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Optimized SWaP-C iLC212 Thermal Camera Module with 3.2mm Lens
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |

