All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled microbolometer camera detector ] match 106 Products.
1280×1024 Resolution 12μm Pixel Pitch Vanadium Oxide Uncooled Microbolometer Thermal Imaging Detector
| Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Type: | Microbolometer |
Uncooled Microbolometer Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Infrared Camera Core 1280x1024/12μm for High Stability Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
iSE Series Stable Performance 640x512 Resolution 12μm Pixel Pitch Uncooled Thermal Camera Module
| Digital Frame Rate: | 50Hz |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
UAV Payloads Uncooled Thermal Camera Module 640x512 Resolution
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Infrared Camera Module LWIR 640x512 17μm for Security & Monitoring
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Camera Module LWIR 640x512 17μm for Security
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
400x300 Resolution 50Hz Frame Rate Uncooled FPA Thermal Detector with Ceramic Package for Security Monitoring
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
12μm 1280x1024 High Sensitivity Uncooled Thermal Camera Sensor Module for Industrial Applications
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MegaPixel iSE1212 Uncooled Infrared Camera Core with 1280x1024 Resolution 12μm Pixel Size and Shutterless Design
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

