All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled microbolometer camera detector ] match 106 Products.
Uncooled Thermal Camera Core 640x512 Resolution for Outdoor Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
640x512 12µm Uncooled Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Infrared Thermal Camera Module with 256x192/12μm Uncooled LWIR Detector
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| NETD: | ≤45mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
LWIR 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Focus Free Infrared Camera Module for Security
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Sensitivity LWIR Thermal Camera Core Uncooled NETD 30mk 8~14μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
High Sensitivity 400x300 Resolution 17μm Pixel Size VOx Microbolometer Uncooled Infrared Detector
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 30x19.8x7.32mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |
400x300 Resolution 12μm Pixel Pitch Uncooled VOx Microbolometer Thermal Infrared Detector for Thermography
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <2g |
| Resolution: | 400x300 |
Uncooled Infrared Detector with 400x300 Resolution and 17μm Pixel Pitch Using Vanadium Oxide Material
| Resolution: | 400x300 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Type: | Microbolometer |
400x300 Resolution 12μm Pixel Pitch Vanadium Oxide Uncooled Infrared Detector LWIR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
Mini Uncooled Infrared Detector with 400x300 Resolution and 12μm Pixel Pitch Using Vanadium Oxide Material
| Size: | 17.3×17.3mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Type: | Microbolometer |

