All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled microbolometer camera detector ] match 106 Products.
400x300 Resolution 17μm Pixel Pitch Vanadium Oxide Uncooled Infrared Detector Focal Plane Array
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
1280x1024 Uncooled LWIR Thermal Camera Core with 12μm Pixel Pitch and 30~180mm Lens
| Digital Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤30mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
640x512 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled Vox Microbolometer Detector with Wafer Level Packaging for LWIR Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 Resolution 12μm Pixel Size Ceramic Package VOx Microbolometer Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging
| Resolution: | 400x300 |
|---|---|
| Pixel Size: | 12μm |
| NETD: | <35mK |
400x300 Resolution 12μm Pixel Size VOx Microbolometer Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Security Camera Core MegaPixel Plug Series
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Vox Microbolometer Uncooled Infrared Detector with 640×512 Resolution 12μm Pixel Pitch and NETD<40mK for Thermal Imaging
| Resolution: | 640×512/12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 17.3×17.3mm |
1280×1024 Resolution 12μm Pixel Pitch Vox Microbolometer Detector with NETD <35mK for High Sensitivity Thermal Imaging
| Resolution: | 1280×1024 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 31×31×5.1(Without Pin)mm |
Uncooled VOx FPA Microbolometer Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
|---|---|
| Infrared Camera Detector: | Uncooled LWIR FPA 120x90/12μm |
| Typical Power Consumption: | 150mW |

