All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled microbolometer camera detector ] match 106 Products.
Plug-in Thermal Camera with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size for Smartphones via USB 2.0 Interface
| Type: | Plug-in Thermal Camera For Smartphones |
|---|---|
| Resolution: | 256×192 |
| Pixel Size: | 12μm |
Ultra-compact 256×192/12μm Plug-in Thermal Camera for Mobile Devices
| Detector Type: | Uncooled VOx FPA Microbolometer |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Uncooled VOx Thermal Camera For Fever Detection
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 Resolution 12μm Pixel Pitch High Sensitivity Uncooled FPA Detector for Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50/60Hz |
LC260 Tiny Size Uncooled LWIR Fever Detection Camera Core 256x192/12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
Drones Uncooled LWIR Thermal Module With 640x512 12μm VOx Microbolometer
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
GAVIN330 MWIR Cooled Camera Modules 320x256 30μm Various Zoom Lens Options
| Detector Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Size: | 150x67x80mm |
| High Sensitivity: | ≤10mK |
Light Weight 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Thermal Camera Core for AIoT and Industrial Vision
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Typical Power Consumption: | 330mW |
Cooled FPA MCT IR Detector 320x256 30μm for Fast Integration
| Material: | MCT |
|---|---|
| Resolution: | 320x256/30μm |
| NETD: | ≤9mK (F2); ≤15mK (F4) |
384x288 Resolution Vehicle Mounted Thermal Camera with Intelligent Alarm System and 37°x28° Field of View
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

