All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled microbolometer camera detector ] match 106 Products.
High Resolution VOx Infrared Thermal Camera Module LWIR 8~14μm Spectral Range
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled Infrared Detector with Wafer Level Packaging for LWIR Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Drone Thermal Camera Module Uncooled with Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
25mm Lens Uncooled LWIR Thermal Module 640x512 12μm for Outdoor Detection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 Resolution 12μm Pixel Size 50Hz Frame Rate Uncooled Infrared Detector for Security Monitoring
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <35mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Definition Uncooled VOx Thermal Imaging Module for Industrial Thermography
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Accuracy 256×192/12μm Pixel Size Uncooled Thermal Imaging Module for Temperature Measurement
| Infrared Detector: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Type: | Uncooled Thermal Module |
Affordable Smartphone Attachment Thermal Imaging Camera with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size Wafer-Level-Package
| Detector Type: | Uncooled Focal Plane Array Microbolometer |
|---|---|
| Detector Package: | Wafer-level-package |
| Resolution: | 120×90 |

