All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal imaging security camera core ] match 338 Products.
Clear Thermal Imaging MWIR Cooled IR Detector 640x512/15μm
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
|---|---|
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
| Operation Temperature: | -45℃~+71℃ |
Manual 4V~6V Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
400x300 / 17μm Thermal Camera Core Integrated in Thermal Security Camera for Surveillance
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
Uncooled Micro LWIR Thermal Camera Core 256x192 12μm with 3.2mm Lens
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled MWIR Thermal Camera Core 640x512 15μm For Long Range Surveillance
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
Miniature VOx FPA Thermal Imaging Camera Core 120x90 / 17μm
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| NETD: | ≤60mK |
| Resolution: | 120x90 |
Uncooled LWIR 256x192 / 12μm Thermal Security Camera Module
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Weight: | 8.9g±0.5g (including 3.2mm Lens) |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256x192 12μm Thermal Camera Core Uncooled Fully Optimized SWaP-C
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
Ultra Clear Cooled MWIR Camera Core
| Used For: | Surveillance Camera |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
640x512 Thermal Imaging Module Integrated Into Drones for Inspection
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| Type: | Thermal Camera For Drone |
| NETD: | ≤40mK |

