All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal imaging security camera core ] match 338 Products.
Smartphone-connected Uncooled 120×90/12μm Thermal Imaging Camera Module for Mobile Applications
| Type: | Pocket-sized Thermal Camera |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Infrared Detector: | 120×90/12μm |
Portable Uncooled Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size for Thermography
| Applications: | AloT, Machine Vision, Industrial Vision, Security Monitoring |
|---|---|
| Type: | Uncooled LWIR Thermal Camera |
| Infrared Detector: | Uncooled VOx FPA Microbolometer |
100Hz Frame Rate MWIR Thermal Imaging Module Cooled HgCdTe 640x512/15μm
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
LWIR VOx Thermal Imaging Module 640x512 Integrated Into Infrared Camera
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Portable Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution Wafer-level Infrared Detector and USB2.0 Interface
| Type: | Plug-in Thermal Camera |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Portable and Cost-Effective iMC112 Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution
| Resoultion: | 120×90/12μm |
|---|---|
| Detector Type: | Uncooled VOx FPA Microbolometer |
| Used For: | AloT, Machine Vision, Industrial Vision, Security Monitoring |
High Accuracy 256×192/12μm Pixel Size Uncooled Thermal Imaging Module for Temperature Measurement
| Infrared Detector: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Type: | Uncooled Thermal Module |
Manual Focus 640x512 Resolution Microbolometer Uncooled Thermal Imaging Module
| Typical NETD: | <40mK |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
Thermal Camera Core 4V-6V VPC/USB3.0/GigE/Cameralink 44.45mm×44.45mm×26mm
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |

