All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal imaging security camera core ] match 338 Products.
LC260 256x192/12μm Thermal Camera Core for Human Body Temperature Measurement
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
Uncooled Thermal Imaging Module 256x192 / 12μm for Security Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled FPA Thermal Imaging Camera Core With 400x300 Infrared Detector
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Small Size Long Wave Thermal Imaging Core 400x300 COIN417G2
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
HD LWIR Cooled Thermal Camera Core 640x512 For Long Range Security Monitoring
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core 400x300 17μm for Building Inspection
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 640x512/12µm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM Small Size Uncooled LWIR Thermal Imaging Core 256x192/12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx Thermal Camera For Fever Detection, LWIR Camera Core 400x300 / 17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Clear Imaging Thermal Camera Core 640x512 for Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

