All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal imaging security camera core ] match 338 Products.
RS232 Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Drone Thermal Camera Core 640x512 12um for Predictive Maintenance
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
TWIN612 Thermal Imaging Module Sharp & Clear Images with ±2℃ or ±2% Accuracy
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12µm Uncooled Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Microbolometer Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal Lens 19mm/24mm
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50Hz |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
Stable Performance Thermal Camera Core Uncooled 640x512 / 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |
Large Array Uncooled Thermal Camera Core 1280x1024 12μm for Security & Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

