All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal imaging security camera core ] match 338 Products.
Compact Uncooled Longwave 120x90 / 17μm Infrared Thermal Camera Core for Emerging Markets
| Resolution: | 120x90 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| NETD: | ≤60mK |
VOx LWIR Fever Screening Thermal Camera Core Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm LW |
Mini Thermal Camera Core Uncooled FPA Infrared Camera Module 256x192/12μm with Thermography
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Flexible Uncooled Thermal Security Camera Module With LWIR 640x512 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size: | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 1280x1024/12μm With Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| Spectral Range: | 8~14μm |
| NETD: | <30mK |
Ceramic Package Uncooled LWIR Thermal Camera Core 384x288 12μM
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled Thermal Camera Core 1280x1024 For High Speed Target Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Large Array Uncooled Thermal Camera Core 1280x1024 12μm for Security Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
RS232 Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

