All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal imaging security camera core ] match 338 Products.
Type II Superlattice Cooled Infrared Detectors Long Wave 320x256 / 30μm
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK (F2) |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm LW |
RS046H 400mW Integrated Dewar Cooler Assembly Split Rotary Stirling Cryocooler
| Cooling Power: | (@100K@20℃)>400mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <3.5W (130mW@100K@20°C) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
Mini Uncooled Infrared Detectors 400x300 / 12μm
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Type: | Microbolometer |
400mW RS046 Integral Rotary Stirling Cryocooler for Cooled Infrared Detectors
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>400mW |
|---|---|
| MTTF: | >10000h |
| Stable Power Consumption: | <3.2W (130mW@100K@20℃) |
High Sensitivity Cooled Infrared Detectors with RS058 Cryo Cooler
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Long Wavelength: | 7.7~9.5 (LW) |
EO-IR Systems Integrated LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
Lightweight Integral Rotary Stirling Cryocooler 750mW for Cooled Infrared Detectors
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>750mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <12W (550mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
MWIR HgCdTe Integrated Dewar Cooler Assembly 320x256 / 30μm Cooled IR Detector
| Resolution: | 320x256/30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤9mK (F2); ≤15mK (F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |

