All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
High Frame Rate MWIR Thermal Security Camera Module Cooled HgCdTe 640x512 15μm
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
Portable Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution Wafer-level Infrared Detector and USB2.0 Interface
| Type: | Plug-in Thermal Camera |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
100Hz Frame Rate MWIR Thermal Imaging Module Cooled HgCdTe 640x512/15μm
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
1280x1024 12μm Cooled IR Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
384x288 Resolution 17μm Pixel Pitch Vehicle Thermal Imaging Camera Module with 37°x28° Field of View for Driving Assistance
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640×512 Resolution 15μm Pixel Size Optical Gas Imaging Camera with 3.2-3.5μm Spectral Range for Gas Leak Detection
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Cooling Time (23 ℃): | ≤5min@12V |
| Detector Resolution: | 640x512 |
Fast Integration Cooled IR Camera Core EYAS1212 Mega Pixel 1280x1024 / 12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
PLUG612 Uncooled LWIR Camera Core 640x512 12μm with Clear Thermal Imaging
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
Fast Integration Cooled IR Camera Core EYAS1212 Mega Pixel 1280x1024/12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |

