All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vox ] match 149 Products.
LWIR VOx FPA Thermal Camera Sensor Module Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR VOx FPA Thermal Camera Sensor Module Strong Environmental Adaptability
| Type: | Thermal Camera For Drone |
|---|---|
| Material: | VOx |
| Resolution: | 640x512/17μm |
640x512 Uncooled Vox Microbolometer Detector
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256x192 12μm Vox Microbolometer Detector Sensor
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |
High Sensitivity VOx Thermal Sensor 400x300 / 17μm for Harsh Environments
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 30x19.8x7.32mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |
Vox Microbolometer Uncooled Infrared Detectors 256x192 12μm for Thermal Cameras
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |
Long Wave Thermal Infrared Detector Uncooled VOx 800x600 / 17μm
| Type: | Metal Package |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 800x600 / 17μm |
400x300 12μm Thermal Infrared Detectors Uncooled VOx Microbolometer for Thermography
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Resolution: | 400x300 |
FPA Uncooled Infrared Detectors 400x300 Uncooled Vox Microbolometer
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300 |
Uncooled VOx Thermal Camera For Fever Detection
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

