All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vox ] match 149 Products.
VOx Uncooled Infrared Camera Module 400x300 / 17μm Rapid Development
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Multifunctional Drone Thermal Camera VOx LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR VOx Thermal Imaging Module 640x512 Integrated Into Infrared Camera
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx Uncooled infrared Camera Module LWIR High Resolution 1280x1024
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Resolution VOx Infrared Thermal Camera Module LWIR 8~14μm Spectral Range
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx LWIR Fever Screening Thermal Camera Core Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm LW |
VOx Thermal Camera For Fever Detection, LWIR Camera Core 400x300 / 17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled VOx FPA Microbolometer Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
|---|---|
| Infrared Camera Detector: | Uncooled LWIR FPA 120x90/12μm |
| Typical Power Consumption: | 150mW |
640x512 12μM Uncooled Thermal Imaging Module With VOx Microbolometer
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Drones Uncooled LWIR Thermal Module With 640x512 12μm VOx Microbolometer
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

